Marcin Tchórzewski

Tchórzewski
Obszar
Biznes
Kategoria
absolwenci polscy
Tytuł/stopień naukowy
magister
Kraj zamieszkania
Polska

O laureacie

Marcin Tchórzewski jest współzałożycielem Coders Lab - pierwszej polskiej szkoły programowania typu bootcamp. Coders Lab wprowadził innowacyjną metodę kształcenia, która w okresie swojego debiutu nie miała odpowiednika na polskiej scenie edukacji. Kluczem do sukcesu startupu było nieustanne doskonalenie kursów i ciągłe podnoszenie jakości nauczania. Konsekwentny rozwój przyczynił się do wypracowania modelu biznesowego, który w 100% odpowiada na zapotrzebowanie rynkowe. 

Pod kierownictwem Tchórzewskiego spółka w ciągu zaledwie 7 lat stała się nowoczesną szkołą zawodową kształcącą pracowników branży technologicznej. Oddziały firmy obecne są w pięciu miastach Polski oraz w czterech poza granicami kraju – w Rumunii, w Indonezji, w Austrii i w Hiszpanii. Do końca 2020 roku szkoła wykształciła ponad 6,5 tys. programistów, testerów i analityków oraz połączyła ich z firmami poszukującymi talentów IT.

 Na początku 2017 roku z jego inicjatywy powstała fundacja “Możesz ITy”, dająca wychowankom domów dziecka oraz młodym dorosłym w trudnej sytuacji życiowej możliwość rozpoczęcia kariery w IT. Program oparty został na dwóch filarach: kursie programowania w Coders Lab oraz warsztatach z umiejętności miękkich. Fundacja pomogła ponad 50 podopiecznym zmienić swoje życie i rozpocząć karierę w branży IT.

Za skuteczne łączenie misji edukacyjnej z celami biznesowymi został uhonorowany nagrodą Aulera w 2018 roku. Wśród innych wyróżnień znajdują się m.in. tytuł Founder of The Year, Central European Startup Awards (2018) oraz tytuł Debutant of The Year, Business Angel of The Year, Cobin Angels (2020).