Marcin Kacperczyk

Marcin Kacperczyk
Obszar
Nauka
Kategoria
absolwenci międzynarodowi
Tytuł/stopień naukowy
PhD
Kraj zamieszkania
Wielka Brytania

Marcin Kacperczyk jest profesorem finansów w Imperial College Business School. Jego badania dotyczą przede wszystkim wpływu prywatnych informacji na rynki finansowe. Wyniki swoich badań publikuje w prestiżowych czasopismach np. Econometrica, Journal of Finance i Quarterly Journal of Economics.

Posiada bogate doświadczenie zarówno na gruncie naukowym, jak i praktycznym. Od 2021 r. zasiada w Radzie Uczelni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jako visiting professor współpracuje z wieloma światowej rangi Uniwersytetami (np. New York, Bocconi, British Columbia). Pełni również funkcje doradcze w instytucjach takich jak European Finance Association i European Central Bank.

Jest edytorem wielu prestiżowych, międzynarodowych czasopism naukowych: Review of Finance, Journal of Financial and Quantitative Analysis; Review of Finance (2014–2019); Review of Financial Studies (2013–2016); Management Science; Financial Management.

W środowisku naukowym zasłynął jako autor licznych publikacji, w tym artykułów i książek publikowanych w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach.

http://kacperczyk.net/index.html