Dorota Zimnoch

Dorota Zimnoch
Obszar
Biznes
Kategoria
absolwenci międzynarodowi
Tytuł/stopień naukowy
Magister
Kraj zamieszkania
Wielka Brytania

Dorota Zimnoch jest międzynarodową ekspertką innowacji i transformacji cyfrowej w sektorze finansów i ubezpieczeń. Wielokrotnie uznawana jako Top Women in Tech, m.in. w rankingach Strong Women in IT (2021), PwC Power Global 100 (2019), i Women in Finance 100 (2017). Od stycznia 2022 r. dołączyła do Microsoft jako Global Industry Strategist, a w poprzedzających dwóch latach (2019-2021) pełniła funkcję Global Head of Digital Strategies at Volvo Financial Services. Od stycznia 2021 r. jako Global Chair of Innovation & Technology w G100 Club (G100: GROUP OF 100 GLOBAL WOMEN LEADERS) współpracuje na rzecz finansowego, ekonomicznego i społecznego wzmacniania kobiet na całym świecie, a w szczególności promocji kobiet w branży technologicznej oraz odpowiedzialnego i etycznego rozwoju i wdrażania technologii.

Przedsiębiorczyni, założycielka Zing Business Consulting, która w latach 2014-2019 przeprowadziła globalnie ponad 20 transformacji cyfrowych zorientowanych na kreowanie wartości dzięki zastosowaniu technologii oraz zwiększanie dostarczanej jakości produktów i usług. Aktywna członkini społeczności fintech&insurtech w Londynie poprzez zaangażowanie w takie inicjatywy jak Tech London Advocates, FemTech Leaders, and InsTech London, Blockchain Ladies.

W 2018/2019 pełniła funkcję członkini Rady Nadzorczej i przewodniczącej Komisji ds. Innowacji w Santander Consumer Bank Polska. Dorota Zimnoch to także mentorka, doradczyni ds. strategicznych i anioł biznesu startupów. m.in. w takich przedsięwzięciach jak, e.g. Exchord, Norisco, The Heart. Ścisle współpracując z The Heart (Corporate Center for Digital Ventures; 2016–2018) pomagała korporacjom i startupom we wzroście poprzez fintechowy program koncentrujący się na cyberbezpieczeństwie, Big Data, PSD2 and Blockchain.

Dorota Zimnoch bywa gościem licznych międzynarodowych konferencji (np. Digital Enterprise Show 2021 w Madrycie, Connecting Tomorrow 2021 w Luksemburgu czy miedzynarodowej konferencji CIO Network w Oxford). Jest autorką licznych artykułów i publikacji, w tym m.in. w bestsellerze Amazona The Insurtech Book: The Insurance Technology Handbook for Investors, Entrepreneurs and FinTech Visionaries. Współpracuje także z czołowymi uniwersytetami i prowadzi gościnne wykłady, np. na Emeritus (MIT and Columbia University), SAID Business School Oxford University.

Jako aktywna działaczka na rzecz Polonii w Wielkiej Brytanii, m.in. przez 4 lata (2010-2014) przewodziła organizacji Polish City Club (z operacjami w Londynie i Paryżu). Za swoją działalność na rzecz promowania wizerunku Polski i Polaków za granicą została uhonorowania przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi (2014).

Oprócz studiów w SGH Dorota ukończyła również ekonomię na Uniwersytecie Corvinus w Budapeszcie (1993–1998), kursy przedsiębiorczości w technologii na Uniwersytecie Stanford (2015), studia doktoranckie z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim (2003) i obecnie prowadzi badania nad zastosowaniem technologii blockchain w ubezpieczeniach, które zostaną przedstawione w pracy doktorskiej (jej obrona zaplanowana jest w bieżącym roku).

https://www.linkedin.com/in/dorotazimnoch/