Aleksandra Chmielewska

Chmielewska Ola
Obszar
Społeczeństwo
Kategoria
absolwenci polscy
Tytuł/stopień naukowy
Doktor
Kraj zamieszkania
Polska

Aleksandra Chmielewska jest Prezesem Zarządu w firmie WP Radwan, Dyrektorem operacyjnym w Wood Partners Sp. z o.o. oraz Kierownikiem w Gemius SA. Prowadzi również wykłady na studiach podyplomowych w SGH oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Wyróżnia się działaniami podejmowanymi na rzecz poprawy jakości życia, wyrównywania szans, a także - co zasługuje na szczególną uwagę w obecnej sytuacji - pomoc dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, zarówno cywili, jak i żołnierzy walczących po stronie ukraińskiej.

Jako współwłaściciel firmy Wood Partners pomaga logistycznie, lokalowo i ekonomicznie obywatelom i instytucjom w Ukrainie.

Współpracuje na rzecz pomocy w Ukrainie m.in. z organizacją Nicht schnacken – Machen! z Niemiec (https://www.nichtschnackenmachen.com), a także z Obywatelską Fundacją Pomocy Dzieciom (http://www.pomocdzieciom.eu), Fundacją Fala Jedności. Dzięki tej współpracy co tydzień dostarczane są niezbędne produkty, m.in. jedzenie, chemia, śpiwory, leki.

Wspiera inicjatywy SGH w pomocy humanitarnej, dzięki czemu przy pomocy MAKRO Cash and Carry Polska S.A. dostarczono ponad 15 ton warzyw dla obywateli ukraińskich w Charkowie, Czernichowie oraz w Kijowie.

W uznaniu za całokształt organizacji pomocy humanitarnej, zespół Wood Partners Sp. z o.o pod kierownictwem Aleksandry, otrzymał pisemne podziękowania od Władz Miasta Kijowa.

Aleksandra Chmielewska jednocześnie pełni rolę mentora (obecnie już po raz drugi) w Programie Mentoringowym SGH, wspierając studentów i dzieląc się swą wiedzą i doświadczeniem.

Aleksandra Chmielewska, PhD | LinkedIn