Magdalena Jaśkowska

Jaśkowska
Obszar
Biznes
Kategoria
absolwenci polscy
Tytuł/stopień naukowy
Dr nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości
Kraj zamieszkania
Polska

Magdalena Jaśkowska, doktor nauk społecznych, od ponad 10 lat zajmuje się danymi pochodzącymi z badań klinicznych, pracując zarówno dla CRO, jak i największych firm farmaceutycznych (AstraZeneca, GSK). Obecnie pełni funkcję Lidera Międzynarodowego Centrum Badań Klinicznych firmy GSK w Polsce oraz Globalnego Lidera Obszaru Terapeutycznego dla Onkologii, Chorób Układu Oddechowego i Immunologii (Rx) w dziale Strategii i Zarządzania Danymi w GSK, nadzorując ponad 300-osobowy zespół w Polsce (zajmujący się pełną ścieżką rozwoju leku) oraz ponad 200 managerami globalnie. Zasiada także w Zarządzie R&D dla organizacji GSK w Polsce. Do GSK dołączyła w roku 2021 z misją współtworzenia od podstaw nowego hubu GSK dla badań klinicznych zakończonego ogromnym sukcesem i plasując GSK na pozycji lidera w Polsce.

Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu portfelami i projektach badawczych na poziomie operacji globalnych i biznesowych, takich jak zarządzanie zmianą oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i procesów w działach, a także w zarządzaniu międzynarodowym zespołem. Jako projekt dodatkowy jest zaangażowana w rozwijanie inicjatyw DEI w firmie oraz działa jako inclusion champion, dbając o włączającą kulturę w organizacji. W 2024 roku uzyskała certyfikat "DEI Programming".

Poza działalnością zawodową w GSK dr Jaśkowska aktywnie angażuje się w działania międzynarodowych top organizacji non-profit, działających w obszarze jej zainteresowań zawodowych i naukowych. Od roku 2023 pełni rolę Redaktora Naczelnego dla "Good Clinical Data Management Practice" oraz zasiada w Zarządzie Society for Clinical Data Management, światowej organizacji budującej standardy zarządzania danymi w badaniach klinicznych. W roku 2023 była Prezesem i założycielem Fundacji Cyfrowy Pacjent.

Jest aktywnie zaangażowanym w działalność naukową w zakresie upowszechniania cyfrowych rozwiązań zdrowotnych wykładowcą akademickim na studiach podyplomowych, autorką publikacji naukowych i wystąpień na konferencjach międzynarodowych, członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomiki Zdrowia, Workforce for Digital Health Implementation na Akademii Leona Koźmińskiego oraz mentorem w Fundacji Liderów Biznesu.